14.01.2023 Gaziantep “Yeni Anayasal Düzen Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” Toplantımız

Hür Düşünce Hareketi, “Yeni Anayasal Düzen Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” toplantılarından ikincisi, Gaziantep’te düzenlenmiştir.

Hür Düşünce Hareketi, Genel Başkanımız Sn. Süleyman AKSOY’a eşlik eden Yönetim Kurulu üyeleri ve İl Temsilcilikleri heyetiyle, toplantı öncesi 3 günlük süre içerisinde çeşitli STK’lar ve 6’lı Masa İl Başkanlıklarına ziyaretlerde bulunarak toplantıya davetlerde bulunmuştur.

Yapılan ziyaretlerde, şehrin göç dalgası sebebiyle küçük işletmelerde yabancı çalışanların %70-90 seviyelerine çıktığı, esnafın bu durumdan memnun ancak vatandaşların rahatsız olduğu gözlenmiştir. Ayrıca küçük işletmelerde ara eleman bulunması konusunda güçlük çekildiği belirtilmiştir.
Toplantı, daha önce ziyaret edilen STK ve İl Başkanlıkları ile Gaziantep Tuğcan Oteli’nin toplantı salonunda 100 civarı seçkin kişinin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Genel Başkanımız Sn. Süleyman Aksoy’un açılış konuşması ile başlayan toplantımız, Yönetim Kurulu üyemiz 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Sn. Cuma İçten ve Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sn. Prof. Dr. Mehmet Hasan Eken’in sunumları ve değerlendirmeleri ile gerçekleşmiştir.